بهترین زمان برای سفر به هندوستان، دبی، مالزی و تایلند

نویسده:وبمستر
تاریخ:۱۰ آذر ۱۳۹۵
دیدگاه ها:بدون دیدگاه

بهترین زمان برای سفر به هندوستان, دبی, مالزی و تایلند

.

بمبئی
در مجموع هوای بمبئی گرم و شرجی است و مانند بسیاری از نقاط جنوبی و مرکزی هند دارای ۳ فصل می*باشد: * تابستان، که از فروردین شروع شده و تا اوایل خرداد ماه ادامه دارد در این فصل هوا بسیار گرم و درجه رطوبت بالا است.
* فصل باران*های موسمی یا مانسون که از اوایل خرداد شروع و تا اوایل مهرماه اامه دارد و توام با بارندگی*های بسیار شدید و سیل آسا است.
* زمستان که از اواخر شهریور شروع و تا اوایل اسفند ادامه پیدا می*کند. با توجه به هوای ملایم، (بین ۱۵ الی ۲۵ درجه) این فصل از توریستی*ترین فصول بمبئی به شمار می*رود.[

آگرا
در مورد وضعیت کلی آب و هوای شهر آگرا می* توان گفت بهترین آب و هوا را از اکتبر تا مارس دارد و در تابستان هوا حدوداً بین ۲۲ تا ۴۵ درجه و زمستان ۴ تا ۳۱ درجه *است. بهترین زمان سفر به آگرا بین ماه اکتبر تا مارس است و اگر در این ماه ها به آگرا مسافرت کنید مطمئناً لحظات خوش بیشتری را تجربه خواهید کرد.

دهلی
دهلی به تناسب سایر مناطق هندوستان به*داشتن هوای نچندان مطلوب مشهور است. از طرفی گرما و خشکی بیابان*های راجستان را دارد و از طرفی سرمای هیمالیا. بین آوریل تا اکتبر هوا گرم و سوزان است معمولاً بالای ۴۰ درجه سانتی گراد. در فصل باران*های موسمی به*ویژه در ماه*های ژوییه و اوت باران*ها سیل*آسا هستند و در زمستان مخصوصاٌ در دسامبر و ژانویه دما تا نزدیکی صفر پایین می*آید.

به*طور کلی دهلی دارای سه فصل آب و هوایی است:

۱- فصل باران*های موسمی یا مانسون از اول ماه جون به مدت ۴ تا ۵ ماه.

۲- فصل سرما از اول ماه نوامبر به مدت ۴ ماه و فصل گرما از اواسط ماه مارچ به مدت ۳ ماه.

آب و هوای دهلی در بهار گرم و مرطوب است و باید از کولر گازی استفاده کرد. در طول زمستان نیز حداقل برای ۳ ماه نیاز به استفاده از بخاری احساس می*شود.

گوا
در برخی از فصول من جمله ماه های می تا آگوست سفر به این شهر بسیار دشوار است، چرا که این شهر به جهت موقعیت جغرافیایی خود که در جنوب هند واقع می باشد در این ماه ها دارای آب و هوای بسیار گرم و حتی غیر قابل تحملی می باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که در ماه های سال نو هم به علت هجوم توریست از کشورهای اروپایی و آمریکایی قیمت ها در گوآ بسیار بالاست. بندر گوا در اغلب سال هوایی گرم و شرجی دارد. که برای استفاده از دریا مناسب است. در ماه می گرمترین هوا را داراست که افزون بر ۳۵ درجه سانتی گراد می شود. فصل باران های موسمی یا مانسون از ماه جون تا سپتامبر را در بر می گیرد اما اوج بارندگی ها مربوط به جولای و آگوست می باشد. گوا یک فصل سرما کوتاه مدت از اواسط دسامبر تا اواخر فوریه دارد که در شب ها درجه حرارت حدود ۲۰ درجه سانتی گراد است.
بهترین زمان برای رفتن به گوا از اواخر مهر تا پایان بهمن است. با شروع اسفند هوا گرم می شود هر چند با توجه به زندگی ساحلی در گوا و مجهز بودن اکثر هتل ها به تهویه و کولر اقامت بهاری در گوا چندان نفس گیر نیست. فصل باران های حاره ای (مانسون) از اواسط خرداد شروع می شود و تا اواسط مهر ادامه دارد، اکثر مکان ها در این مدت تعطیل می شوند.

از آنجایی که دبی یک شهر صحرایی در کشور امارات می باشد، جای تعجبی نیست که آب و هوای گرم و روزهای شدیدا آفتابی داشته باشد. گرم ترین ماه های دبی بین ماه های می تا سپتامبر می باشد که دمای هوا به ۳۹ و ۴۰ درجه می رسد و احتمال بارش باران تقریبا صفر است.

اما دبی در ماه های دسامبر، ژانویه و فوریه خنک ترین آب و هوا را دارد هرچند که با وجود آفتاب، دمای هوای دبی هیچ گاه کمتر از ۲۳ درجه نمی شود. ماه های فوریه و مارچ پربارانترین ماه های دبی هستند ولی میزان باران در این زمان تنها ۲۳ میلیمتر در هر ماه و بسیار ناچیز است. در حقیقت میزان بارش سالانه ی دبی تنها ۱۵۰ میلیمتر می باشد.

آب و هوای دبی: تفاوت های فصلی / چه زمانی سفر کنیم

هوای دبی گاهی بسیار مرطوب و شرجی می شود؛ اما در هوای بسیار داغ، از میزان رطوبت کاسته شده و هوا خنک تر و قابل تحمل تر می شود. اکثر توریست ها ترجیح می دهند در ماه های تابستان به دبی سفر نکنند زیرا گرمای هوا به آنها اجازه نمی دهد از گردش های خود لذت کافی ببرند.

باتوجه به اینکه دبی در تابستان حدود ۱۰ تا ۱۱ ساعت هوای آفتابی و داغ دارد، توریست ها در اواخر روز به سیاحت می پردازند و به همین دلیل جاذبه ها تاپاسی از شب نیز باز هستند. بدلیل اینکه در وسط روز دمای هوا بالا می رود، رستوران ها و مراکز خرید مجهز به سیستم تهویه هوا طرفداران بیشتری دارند. پس بهترین زمان برای سفر به دبی بین ماه های دسامبر و مارچ است که هوا دلپذیرتر است و عصرها هوای ملایم و خنکی دارد.

بهترین زمان برای سفر به اندونزی

بالی
بالی دارای آب و هوایی گرمسیری و آفتاب درخشان در طول سال و باران های موسمی می باشد. درجه حرارت بین ۲۰-۳۳ درجه سانتیگراد می باشد. فصل بارندگی از اکتبر تا ماه مارس می باشد که باران های شدید می بارد و رطوبت هوا بالاست.
هر فصل از سال که باشد خورشید هر روز حوالی ۶ بامداد در جزیره بالی طلوع می کند. این جزیره کوچک و سرسبز اندونزی یکی از اماکن توریستی بسیار جذاب جهان و قاره آسیا است که در هر زمانی از سال تعداد بسیار زیادی توریست به آن سفر می کنند. شالیزارهای پلکان در دامنه تپه ها و کوه های بالی یکی از جلوه های این جزیره است.
اگر در هر زمان سال به بالی سفر کنید مطمئن باشید که به اندازه ی کافی لذت خواهید برد اما اگر باران و رطوبت شما را اذیت می کند سعی کنید بین ماه های آپریل و اکتبر به این جزیره ی زیبا سفر کنید.

بهترین زمان برای سفر به مالزی

کوالالامپور
آب و هوای کوالالامپور تحت تاثیر یک سری عوامل محیطی، همواره یکنواخت باقی می ماند. کوه های Titiwangsa واقع در شرق و جزیره ی سوماترا هر دو از شهر کوالالامپور حفاظت می کنند و برای همین است که دمای هوای کوالالامپور در هر ماه فقط چند درجه تغییر می کند. در طول سال هوای کوالالامپور همواره گرم است. روزها دمای هوا به ۳۰°C رسیده و شب ها غالبا بالاتر از ۲۰°C بوده و به ندرت سردتر از آن می شود. بارش باران تنها پدیده ی معمول و قابل انتظار در این ناحیه از مالزی می باشد.

آب و هوای کوالالامپور: تفاوت های فصلی / چه زمانی سفر کنیم ؟

در فصل باران های موسمی، که بین ماه های سپتامبر و آوریل است، آب و هوای بارانی در کوالالامپور بسیار عادی است اما با این حال هوا همچنان گرم باقی می ماند. ماه های اکتبر و نوامبر بارانی ترین ماه های سال هستند زیرا میزان بارش های آنها در حدود ۲۷۰ میلیمتر است در حالیکه در ژانویه و جون که خشک ترین ماه ها هستند، میزان بارش ۱۸۰ و ۱۲۷ میلیمتر می باشد.

در طی باران ها شدید، جاری شدن سیل یکی از معضلات شهر کوالالامپور است مخصوصا در نواحی مرکز شهر و مناطقی که پایین تر از سطح آب دریا قرار دارند. هرچند در بارانی ترین ماه ها نیز هوا گاهی صاف شده و نور آفتاب مشاهده می شود.

پنانگ
آب و هوای استوایی پنانگ در تمام طول سال گرم است و دمای آن در حدود ۳۱ تا ۳۲ درجه می باشد. هرچند گاهی باران های سیل آسایی در طول سال می بارد، اما معمولا ماه های آوریل، می، آگست، سپتامبر و اکتبر پرباران ترین ماه ها هستند.

موسم های بارندگی جنوب غربی معمولا در آوریل و سپتامبر وارد پنانگ می شوند و همراه خود هوای بسیار طوفانی و بارانی را به منطقه می آورند. هرچند، سیل آساترین بارندگی های پنانگ بسیار کوتاه هستند و دوباره آفتاب جای آنرا می گیرد و هوا همچنان گرم باقی می ماند. در پنانگ میزان رطوبت همواره بالاست، بنابراین بهتر است هتلی مجهز به کولر انتخاب کنید.
آب و هوای پنانگ: تفاوت های فصلی / چه زمانی سفر کنیم ؟

هوای دلپذیر پنانگ شدیدا تحت تاثیر دریای اطراف و نزدیکی این جزیره به جزیره ی اندونزیایی سوماترا می باشد. در طول گرم ترین زمان ها هوای پنانگ به ۳۵ و بیشتر از آن می رسد و بهترین مکان برای فرار ازسرمای طاقت فرسای زمستانها می باشد. در ایام کریسمس و فصول شلوغی (high season) پنانگ همیشه مملو است از گردشگرانی که در جستجوی هوای داغ و سواحل آفتابی مالزی می باشند.

اگر هنوز به دنبال یافتن زمان مناسب برای بازدید از پنانگ هستید، زمان جشنواره بهترین فرصت است. شما می توانید بازدید خود را به پنانگ در جشنواره های زیر برنامه ریزی کنید :

سال نوی چینی : جشنی که معمولا در اواخر ژانویه یا اوایل فوریه برگزار می شود و نشانه آغاز سال قمری چینی است .
Thaipusam ( ادای احترام به لردSubramaniam ) : این جشنواره هندوها توسط افراد خاص به منظور تحقق نذر خود برگزار می شود.
تولد الهه رحمت : این مراسم در طول تاریخ در ماه ژوئن جشن گرفته می شود. در طول جشنواره ، همگی باید برای عبادت به معبد الهه رحمت رفته و به آن ادای احترام کنند.
روز Wesak : روز تولد بودا است. در این روز معابد بودایی پر از جمعیت در حال عبادت است.
ولادت دی یانگ : این جشن در تاریخ شنبه اول ژوئن برگزار می شود، مراسم جشن با راهپیمایی ها توسط مردم در سراسر مالزی برگزار می شود .
جشن Anne مقدس : این جشن را در کلیسای Saint برگزار می کنند. در تاریخ ۲۶ الی ۲۸ جولای ، در صفوف منظم در داخل محوطه کلیسا به همراه شمع های روشن این جشن بپا می شود .

بهترین زمان برای مسافرت به ترکیه

آنتالیا
آنتالیا دارای آب و هوای خاص مدیترانه ای است با تابستانهای آفتابی و زمستانهای معتدل. از اواسط آوریل تا نوامبر (فروردین تا آبان) برای شنا مناسب است. متوسط دمای هوا در تابستان ۲۸ درجه سانتی گراد و دمای آب ۲۷ درجه سانتی گراد است. در حدود ۳۰۰ روز در آنتالیا برای شنا مناسب است. اگر باران را دوست دارید و از راه رفتن در زیر باران لذت می برید می توانید در ماه آوریل به آنتالیا سفر کنید و از رنگین کمانهایی که در بعد از ظهر روزهای بارانی ایجاد میشود لذت ببرید.

استانبول
بهترین زمان سفر به استانبول در بهار (از آوریل تا می) و در پاییز (از سپتامبر تا اکتبر) است در این ماهها درجه حرارت هوا بین ۱۶ تا ۲۵ درجه سانتی*گراد است و رطوبت نیز مطلوب است، در جولای و آگوست هوا گرم و شرجی است . در زمستان بارندگی در استانبول زیاد است. اگر به بادهای زمستانی و برف علاقه دارید در زمستان به استانبول سفر کنید.

مارماریس
مارماریس که تحت تاثیر آب و هوای مدیترانه ای می باشد دارای تابستانهای گرم و خشک و زمستانهایی معتدل و بارانی است . در زمستان امکان شنا کردن وجود دارد.
بهترین زمان سفر در بهار و پاییز است. در تابستان مخصوصاً ماههای جولای و آگوست هوا بسیار گرم است تا حدی که درجه حرارت هوا به ۴۲ درجه سانتی گراد هم میرسد.

کوش آداسی
یکی از خصوصیات کوش آداسی این است که هوای آن کاملاً مدیترانه ای است با تابستانهای گرم و زمستانهای نسبتاً سرد. حدود ۳۰۰ روز در سال مردم به این شهر سفر میکنند و سواحل آن لذت میبرند.
اما بهترین فصل سفر به کوش آداسی از ۱۵ خرداد الی ۱۵ شهریور میباشد. البته گرانترین فصل سفر از ۱۵ تیر تا ۱۵ شهریور میباشد اما چنانچه بتوانید اواخر اردیبهشت ماه تا اوسط خرداد ماه به کوش آداسی سفر کنید از لحاظ قیمتی بسیار به نفع شما خواهد شد . همچنین در این زمان آب و هوای بسیار معتدل و مطلوبی در انتظار شما خواهد بود.

بدروم
امروزه بودروم ، همه عناصر و عوامل لازم و قابل انتظار برای یک منطقه توریستی را در خود جمع کرده یکی از مراکز مهم گردشگری است که در تابستان و زمستان قابل زندگی است. از صاحبان کشتی های تفریحی ثروتمند تا گردشگرانی که با بودجه محدود خود از چهار گوشه جهان به اینجا سرازیر می شوند و تعطیلات طولانی تابستانی خود را میگذرانند ، همه وهمه و با هر بودجه ای انتظارات خود را بر آورده شده می بینند. بدروم تابستانهایی نسبتاً گرم و زمستانهایی بارانی دارد.
بهترین زمان سفر ژوئن تا آگوست است. در این زمان درجه حرارت به ۳ بهترین زمان برای مسافرت به تایلند

پوکت
پوکت آب و هوایی کاملا تایلندی دارد چراکه میانگین دمای آن در طول سال به ۳۰ درجه می رسد و یک فصل مختص آب و هوای موسمی و طوفانی دارد. اکثر توریست ها از ماه نوامبر تا آوریل در هوای دلپذیر و آفتابی ترین روزها به اینجا سفر می کنند. آوریل گرم ترین ماه سال است و دمای هوا معمولا بیشتر از ۳۵ درجه می باشد. محلی های پوکت در اواسط ماه آوریل فستیوال Songkran را برگزار می کنند و در خیابان ها به آب بازی می پردازند و خنک می شوند.

آب و هوای پوکت: تفاوت های فصلی / چه زمانی سفر کنیم

ماه های نوامبر تا آوریل خشک ترین ماه های سال هستند و باران بسیار ناچیزی را در پوکت شاهد هستیم. کسانی که به سواحل شنی پوکت علاقه دارند عاشق این فصل خواهند بود. در این زمان جاذبه های ساحلی و مناطق زیبا و آفتابی فراوانی منتظر کسانی هستند که برای استراحت، حمام آفتاب و ورزش های آبی به اینجا می آیند. به علاوه گاهی نسیم های دلپذیری از سوی دریا می وزد که تحمل آب و هوای شرجی را آسانتر می نماید.

از ماه می تا اکتبر شرایط هوایی پوکت متفاوت تر است. این ایام از سال معمولا به عنوان “فصل بارانی” یا “فصل سبز” شناخته می شود. زیرا طوفان های سهمگین گرمسیری و موسم بارانی بسیاری را شاهد هستیم. بااین حال میزان بازندگی در این ایام تقریبا قابل پیش بینی است. معمولا بعد ازظهرها و گاهی شبها باران می بارد و از رطوبت هوا نیز کاسته می شود. پوکت حتی در طول پربارانترین و شرجی ترین هوا نیز تابش خورشید و هوای صاف و آفتابی فراوانی دارد. در فصولی که پوکت خلوت می شود، اقامتگاه ها نیز ارزانتر هستند و امکاناتی که ارائه می دهند مناسب است. در طول این مدت نیز جاذبه ها و سواحل آسوده تر و خلوت تر هستند و فعالیت های تفریحی بسیاری برای سرگرمی خواهید داشت.

پاتایا
پاتایا بدلیل نزدیکی به خط استوا دارای آب و هوای گرم استوائیست و دارای سه نوع آب و هواست.
در ماههای آبان تا بهمن هوا گرم و خشک
در ماههای اسفند تا اردیبهشت هوا گرم و مرطوب
در ماههای خرداد تا مهر هوا گرم و بارانی است.
شلوغ ترین فصل در پاتایا زمان سال نو میلادی و عید کریسمس است.

بانکوک
بانکوک سه فصل دارد. فوریه تا می فصل گرم و خشک است (متوسط دما ۳۴ درجه سانتی گراد و ۷۵% رطوبت) – بارانی از ژوئن تا اکتبر (متوسط دمای هوا ۲۹ درجه سانتی گراد و ۷۸% رطوبت) – خنک از نوامبر تا ژانویه (دمای هوا از ۳۲ درجه سانتی گراد تا ۲۰ درجه سانتی گراد در نوسان است)
بهترین زمان سفر از نوامبر تا ژانویه است که فصل خنک بانکوک است و دمای هوا در شب ممکن است تا ۱۲ درجه سانتی گراد هم کاهش یابد.
سامویی
معمولا دمای هوای سامویی حدود ۳۰ درجه می باشد اما باد و رطوبت شدید در اینجا بسیار عادی است. بنابراین هوای اینجا در کل دلپذیر و اکثرا آفتابی و گرم خواهد بود. تایلند همه ساله یک فصل بارانی دارد که حتی در بانکوک و پوکت هم شاهد آن هستیم. برخلاف موسم های هندی که همه ساله در اینجا اتفاق می افتند، فصل بارانی تایلند فقط بارش خفیف باران به همراه هوایی ابری خواهد بود. به ندرت پیش می آید که باران چند روز متوالی ادامه یابد.

فصل بارانی سامویی از اواخر ماه اکتبر تا اواخر دسامبر ادامه داد اما معمولا در کریسمس و شب عید باران نمی بارد. در ماه آوریل، در زمان جشن Songkran این جزیره گرمترین و خشک ترین زمان خود را خواهد داشت. این جزیره دو بار در سال مملو از توریست می شود. اولین آن از اواخر دسامبر تا مارچ است و دیگری مصادف با تعطیلات اروپایی از جولای تا آگست می باشد که جزیره شدیدا شلوغ می شود و حتما باید همه چیز را از قبل رزرو کنید.

در تمام طول سال هوای دلپذیری داریم و دمای هوا بین ۲۴ تا ۳۴ درجه در نوسان است. از فوریه تا می هوا گرم است و از اواخر سپتامبر تا ژانویه هوا سرد است. میانگین هوای از فوریه تا اکتبر حدود ۳۲ تا ۳۸ درجه است اما از جولای تا سپتامبر باران جزئی می بارد و خیلی زود آفتاب بیرون می آند. این جزیره در ۹٫۱۱ درجه ی شمالی و ۹۹٫۳۰ درجه ی شرقی و در ارتفاع ۱۰ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است که گاهی پذیرای موسم های دلپذیری از طرف خلیج تایلند می باشد.

کرابی
کرابی ۲ فصل کاملا مشخص دارد که یکی گرم و دیگری سرد و بارانی است. فصل گرما از ژانویه تا آوریل است و با فصل بارانی از می تا دسامبر دنبال می شود و معمولادر پایان روز باران می بارد. شدت باران در نواحی مختلف کشور تایلند بسیار متفاوت است. در جنوب تایلند (ماند کرابی، پوکت، سامویی…) بین ماه های اکتبر تا دسامبر باران می بارد که روزها آفتابی و عصرها بارانی است. برای کسانی که هوای نیمه آفتابی را دوست دارند و می خواهند هوایی نه چندان گرم را تجربه کنند، این زمان از سال بهترین زمان است. اما اکثر باران های سهمگین در ماه نوامبر اتفاق می افتد که گاهی تا سه روز متوالی فقط باران می بارد. شهر کرابی در شمال غربی ناحیه ی هوای موسمی است و دمای شهر بین ۱۷ تا ۳۸ درجه متغییر است. بهترین زمان سفر به کرابی بین اواخر ماه نوامبر تا آوریل است که هوایی دلپذیر دارد.

۵ درجه سانتی گراد هم می رسد.

بهترین زمان برای سفر به مالزی

کوالالامپور
آب و هوای کوالالامپور تحت تاثیر یک سری عوامل محیطی، همواره یکنواخت باقی می ماند. کوه های Titiwangsa واقع در شرق و جزیره ی سوماترا هر دو از شهر کوالالامپور حفاظت می کنند و برای همین است که دمای هوای کوالالامپور در هر ماه فقط چند درجه تغییر می کند. در طول سال هوای کوالالامپور همواره گرم است. روزها دمای هوا به ۳۰°C رسیده و شب ها غالبا بالاتر از ۲۰°C بوده و به ندرت سردتر از آن می شود. بارش باران تنها پدیده ی معمول و قابل انتظار در این ناحیه از مالزی می باشد.

آب و هوای کوالالامپور: تفاوت های فصلی / چه زمانی سفر کنیم ؟

در فصل باران های موسمی، که بین ماه های سپتامبر و آوریل است، آب و هوای بارانی در کوالالامپور بسیار عادی است اما با این حال هوا همچنان گرم باقی می ماند. ماه های اکتبر و نوامبر بارانی ترین ماه های سال هستند زیرا میزان بارش های آنها در حدود ۲۷۰ میلیمتر است در حالیکه در ژانویه و جون که خشک ترین ماه ها هستند، میزان بارش ۱۸۰ و ۱۲۷ میلیمتر می باشد.

در طی باران ها شدید، جاری شدن سیل یکی از معضلات شهر کوالالامپور است مخصوصا در نواحی مرکز شهر و مناطقی که پایین تر از سطح آب دریا قرار دارند. هرچند در بارانی ترین ماه ها نیز هوا گاهی صاف شده و نور آفتاب مشاهده می شود.

پنانگ
آب و هوای استوایی پنانگ در تمام طول سال گرم است و دمای آن در حدود ۳۱ تا ۳۲ درجه می باشد. هرچند گاهی باران های سیل آسایی در طول سال می بارد، اما معمولا ماه های آوریل، می، آگست، سپتامبر و اکتبر پرباران ترین ماه ها هستند.

موسم های بارندگی جنوب غربی معمولا در آوریل و سپتامبر وارد پنانگ می شوند و همراه خود هوای بسیار طوفانی و بارانی را به منطقه می آورند. هرچند، سیل آساترین بارندگی های پنانگ بسیار کوتاه هستند و دوباره آفتاب جای آنرا می گیرد و هوا همچنان گرم باقی می ماند. در پنانگ میزان رطوبت همواره بالاست، بنابراین بهتر است هتلی مجهز به کولر انتخاب کنید.
آب و هوای پنانگ: تفاوت های فصلی / چه زمانی سفر کنیم ؟

هوای دلپذیر پنانگ شدیدا تحت تاثیر دریای اطراف و نزدیکی این جزیره به جزیره ی اندونزیایی سوماترا می باشد. در طول گرم ترین زمان ها هوای پنانگ به ۳۵ و بیشتر از آن می رسد و بهترین مکان برای فرار ازسرمای طاقت فرسای زمستانها می باشد. در ایام کریسمس و فصول شلوغی (high season) پنانگ همیشه مملو است از گردشگرانی که در جستجوی هوای داغ و سواحل آفتابی مالزی می باشند.

اگر هنوز به دنبال یافتن زمان مناسب برای بازدید از پنانگ هستید، زمان جشنواره بهترین فرصت است. شما می توانید بازدید خود را به پنانگ در جشنواره های زیر برنامه ریزی کنید :

سال نوی چینی : جشنی که معمولا در اواخر ژانویه یا اوایل فوریه برگزار می شود و نشانه آغاز سال قمری چینی است .
Thaipusam ( ادای احترام به لردSubramaniam ) : این جشنواره هندوها توسط افراد خاص به منظور تحقق نذر خود برگزار می شود.
تولد الهه رحمت : این مراسم در طول تاریخ در ماه ژوئن جشن گرفته می شود. در طول جشنواره ، همگی باید برای عبادت به معبد الهه رحمت رفته و به آن ادای احترام کنند.
روز Wesak : روز تولد بودا است. در این روز معابد بودایی پر از جمعیت در حال عبادت است.
ولادت دی یانگ : این جشن در تاریخ شنبه اول ژوئن برگزار می شود، مراسم جشن با راهپیمایی ها توسط مردم در سراسر مالزی برگزار می شود .
جشن Anne مقدس : این جشن را در کلیسای Saint برگزار می کنند. در تاریخ ۲۶ الی ۲۸ جولای ، در صفوف منظم در داخل محوطه کلیسا به همراه شمع های روشن این جشن بپا می شود

بهترین زمان برای سفر به چین

پکن
پکن شهر فوق العاده ای برای سیاحت و سفر می باشد ولی بهتر است قبل از برنامه ریزی سفر خود، از آب و هوای شهر نیز اطلاع داشته باشید. در طول زمستان آب و هوای پکن همواره سرد است و ماه های ژانویه و فوریه معمولا خشک ترین و سردترین ماه ها هستند و هوای سرد شبانه نیز بسیار معمول و عادی می باشد. برعکس، تابستان های پکن گرم و مرطوب است و آفتاب بسیاری دارد که دمای هوا را بالاتر از ۳۰ درجه نگه می دارد. این دمای زیاد گاهی گرم و گرفته می شود و میزان آلودگی هوا را نیز بالا می برد.

آب و هوای پکن: تفاوت های فصلی / چه زمانی سفر کنیم

ماه های جولای و آگست گرم ترین ماه های پکن هستند و بیشترین نور آفتاب و طولانی ترین ساعات روز را تجربه می کنند و باعث تعجب است که بدانید بدلیل هوای موسمی آسیای شرقی، باران های سیل آسایی هم در همین ماه ها می بارد. میانگین بارش باران در جولای حدود ۲۰۰ میلیمتر و در آگست ۱۸۰ میلیمتر است و در ماه سپتامبر تقریبا صفر است؛ پس سپتامبر برای سفر مناسب تر است.

هوای زمستانی پکن شاید کمی سرد باشد اما بدلیل تاثیر بلقوه ی گردبادهای هوایی سیبری، هوایی بسیار خشک و بدون باران دارد. دمای روزهای ژانویه منجمد کننده است و شبها تا ۱۰ درجه زیر صفر هم پایین می آید. اکثرا این زمان برای سفر به پکن مناسب تر است زیرا همه چیز ارزان می باشد و هتل ها برای جذب مسافر تخفیفات ویژه ای می دهند. تابستان نیز بهترین فصل برای سفر به پکن است زیرا هوای دلپذیری دارد. بهار هم فصل خوبی است چراکه در ماه های آوریل و می دمای هوا حدود ۲۰ درجه است. در کل فصول به این ترتیب دسته بندی می شوند:

بهار: مناسب، گاهی گرم می شود
تابستان: گرم به همراه باران های موسمی
پاییز: صاف، آفتابی و گرم
زمستان: سرد همراه با باد و طوفان های فصلی و بارش برف

بهترین زمان برای سفر به سنگاپور

هر زمان که مایل هستید به این شهر سفر کنید. اوضاع هوا چندان در سفر شما موثر نیست، چراکه سنگاپور اغلب سال بارانی است. در عوض سعی کنید سفر شما با یکی از فستیوال*ها، جشن*ها و رویداد*ها همزمان باشد؛ تای*پوسام یک جشن دیدنی هندی است، که حوالی بهمن ماه به راه می*افتد. اگر خرید و خوردن و آشامیدن هدف* های اصلی سفر شما هستند، فروردین فصل فستیوال غذای سنگاپور و تیر ماه حراج بزرگ سنگاپور است. فستیوال چینی ارواح گرسنه معمولاً در ماه سپتامبر برگزار می*شود و یک میهمانی برای ارواح درگذشتگان است ، در طول ماه رمضان نیز خیابان عرب*ها هر غروب میزبان انواع غذاهاست و برای عید فطر هم جشنی سه روزه برگزار می *شود

بهترین زمان برای سفر به هندوستان

بمبئی
در مجموع هوای بمبئی گرم و شرجی است و مانند بسیاری از نقاط جنوبی و مرکزی هند دارای ۳ فصل می*باشد: * تابستان، که از فروردین شروع شده و تا اوایل خرداد ماه ادامه دارد در این فصل هوا بسیار گرم و درجه رطوبت بالا است.
* فصل باران*های موسمی یا مانسون که از اوایل خرداد شروع و تا اوایل مهرماه اامه دارد و توام با بارندگی*های بسیار شدید و سیل آسا است.
* زمستان که از اواخر شهریور شروع و تا اوایل اسفند ادامه پیدا می*کند. با توجه به هوای ملایم، (بین ۱۵ الی ۲۵ درجه) این فصل از توریستی*ترین فصول بمبئی به شمار می*رود.[

آگرا
در مورد وضعیت کلی آب و هوای شهر آگرا می* توان گفت بهترین آب و هوا را از اکتبر تا مارس دارد و در تابستان هوا حدوداً بین ۲۲ تا ۴۵ درجه و زمستان ۴ تا ۳۱ درجه *است. بهترین زمان سفر به آگرا بین ماه اکتبر تا مارس است و اگر در این ماه ها به آگرا مسافرت کنید مطمئناً لحظات خوش بیشتری را تجربه خواهید کرد.

دهلی
دهلی به تناسب سایر مناطق هندوستان به*داشتن هوای نچندان مطلوب مشهور است. از طرفی گرما و خشکی بیابان*های راجستان را دارد و از طرفی سرمای هیمالیا. بین آوریل تا اکتبر هوا گرم و سوزان است معمولاً بالای ۴۰ درجه سانتی گراد. در فصل باران*های موسمی به*ویژه در ماه*های ژوییه و اوت باران*ها سیل*آسا هستند و در زمستان مخصوصاٌ در دسامبر و ژانویه دما تا نزدیکی صفر پایین می*آید.

به*طور کلی دهلی دارای سه فصل آب و هوایی است:

۱- فصل باران*های موسمی یا مانسون از اول ماه جون به مدت ۴ تا ۵ ماه.

۲- فصل سرما از اول ماه نوامبر به مدت ۴ ماه و فصل گرما از اواسط ماه مارچ به مدت ۳ ماه.

آب و هوای دهلی در بهار گرم و مرطوب است و باید از کولر گازی استفاده کرد. در طول زمستان نیز حداقل برای ۳ ماه نیاز به استفاده از بخاری احساس می*شود.

گوا
در برخی از فصول من جمله ماه های می تا آگوست سفر به این شهر بسیار دشوار است، چرا که این شهر به جهت موقعیت جغرافیایی خود که در جنوب هند واقع می باشد در این ماه ها دارای آب و هوای بسیار گرم و حتی غیر قابل تحملی می باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که در ماه های سال نو هم به علت هجوم توریست از کشورهای اروپایی و آمریکایی قیمت ها در گوآ بسیار بالاست. بندر گوا در اغلب سال هوایی گرم و شرجی دارد. که برای استفاده از دریا مناسب است. در ماه می گرمترین هوا را داراست که افزون بر ۳۵ درجه سانتی گراد می شود. فصل باران های موسمی یا مانسون از ماه جون تا سپتامبر را در بر می گیرد اما اوج بارندگی ها مربوط به جولای و آگوست می باشد. گوا یک فصل سرما کوتاه مدت از اواسط دسامبر تا اواخر فوریه دارد که در شب ها درجه حرارت حدود ۲۰ درجه سانتی گراد است.
بهترین زمان برای رفتن به گوا از اواخر مهر تا پایان بهمن است. با شروع اسفند هوا گرم می شود هر چند با توجه به زندگی ساحلی در گوا و مجهز بودن اکثر هتل ها به تهویه و کولر اقامت بهاری در گوا چندان نفس گیر نیست. فصل باران های حاره ای (مانسون) از اواسط خرداد شروع می شود و تا اواسط مهر ادامه دارد، اکثر مکان ها در این مدت تعطیل می شوند.

بهترین زمان برای سفر به دبی

از آنجایی که دبی یک شهر صحرایی در کشور امارات می باشد، جای تعجبی نیست که آب و هوای گرم و روزهای شدیدا آفتابی داشته باشد. گرم ترین ماه های دبی بین ماه های می تا سپتامبر می باشد که دمای هوا به ۳۹ و ۴۰ درجه می رسد و احتمال بارش باران تقریبا صفر است.

اما دبی در ماه های دسامبر، ژانویه و فوریه خنک ترین آب و هوا را دارد هرچند که با وجود آفتاب، دمای هوای دبی هیچ گاه کمتر از ۲۳ درجه نمی شود. ماه های فوریه و مارچ پربارانترین ماه های دبی هستند ولی میزان باران در این زمان تنها ۲۳ میلیمتر در هر ماه و بسیار ناچیز است. در حقیقت میزان بارش سالانه ی دبی تنها ۱۵۰ میلیمتر می باشد.

آب و هوای دبی: تفاوت های فصلی / چه زمانی سفر کنیم

هوای دبی گاهی بسیار مرطوب و شرجی می شود؛ اما در هوای بسیار داغ، از میزان رطوبت کاسته شده و هوا خنک تر و قابل تحمل تر می شود. اکثر توریست ها ترجیح می دهند در ماه های تابستان به دبی سفر نکنند زیرا گرمای هوا به آنها اجازه نمی دهد از گردش های خود لذت کافی ببرند.

باتوجه به اینکه دبی در تابستان حدود ۱۰ تا ۱۱ ساعت هوای آفتابی و داغ دارد، توریست ها در اواخر روز به سیاحت می پردازند و به همین دلیل جاذبه ها تاپاسی از شب نیز باز هستند. بدلیل اینکه در وسط روز دمای هوا بالا می رود، رستوران ها و مراکز خرید مجهز به سیستم تهویه هوا طرفداران بیشتری دارند. پس بهترین زمان برای سفر به دبی بین ماه های دسامبر و مارچ است که هوا دلپذیرتر است و عصرها هوای ملایم و خنکی دارد.

بهترین زمان برای سفر به نیوزلند

آوکلند
آوکلند دارای اب و هوای معتدل و بسیار خوبی میباشد میانگین دما در این شهر بین ۱۲ تا ۱۹ درجه سانتیگراد میباشد گرمترین ماه*های سال ۲ ماه ابتدای تابستان یعنی ژانویه و فوریه با میانگین ۲۳ درجه و سردترین ماه*های سال ۲ ماه ابتدایی زمستان یعنی ماه*های ژوئیه و اوت با ۷ درجه سانتی گراد میباشد.

میانگین بارش در این شهر سالیانه ۱۲۴۰ میلی متر می*باشد. پربارش*ترین ماه سال ژوئیه با ۱۴۶ میلی متر و کم*بارش*ترین ماه سال فوریه با ۶۵ میلی*متر است.

برج آسمان (Sky Tower) با ۳۲۸ متر ارتفاع بلندترین بنای ساختمانی این شهر و به عبارتی نماد این شهر می*باشد

بهترین زمان برای سفر به اندونزی

بالی
بالی دارای آب و هوایی گرمسیری و آفتاب درخشان در طول سال و باران های موسمی می باشد. درجه حرارت بین ۲۰-۳۳ درجه سانتیگراد می باشد. فصل بارندگی از اکتبر تا ماه مارس می باشد که باران های شدید می بارد و رطوبت هوا بالاست.
هر فصل از سال که باشد خورشید هر روز حوالی ۶ بامداد در جزیره بالی طلوع می کند. این جزیره کوچک و سرسبز اندونزی یکی از اماکن توریستی بسیار جذاب جهان و قاره آسیا است که در هر زمانی از سال تعداد بسیار زیادی توریست به آن سفر می کنند. شالیزارهای پلکان در دامنه تپه ها و کوه های بالی یکی از جلوه های این جزیره است.
اگر در هر زمان سال به بالی سفر کنید مطمئن باشید که به اندازه ی کافی لذت خواهید برد اما اگر باران و رطوبت شما را اذیت می کند سعی کنید بین ماه های آپریل و اکتبر به این جزیره ی زیبا سفر کنید.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بگذارید ...
هیچ محصولی در سبد خرید یافت نشد